news-details

Bakan Özhaseki: Bugüne kadar yaklaşık 7 milyar fidanı toprakla buluşturduk

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkeyi her alanda kalkındırırken yeşil varlığı artırmaya, ülkenin dört bir yanını ekolojik koridorlarla örmeye, millet bahçeleriyle donatmaya devam ettiklerini bildirdi.

AK Parti hükümetleri olarak bugüne kadar yaklaşık 7 milyar fidanı toprakla buluşturduklarını belirten Bakan Özhaseki, açıklamasına şöyle devam etti:

“Her zaman olduğu gibi biz hizmet ederken; genel başkanı değişse de zihniyeti değişmeyen CHP ise yine güzel işleri eleştirmeye devam ediyor. Sözde genel başkan, bizim yeşil hassasiyetimizi sorgulamaya kalkıyor. Pazar günü de bizzat benim katıldığım programla 271 binden fazla fidanımızı toprakla buluşturarak iklim değişikliğine karşı güçlü bir adım attık. Utanmadan bunun bile karşısında duruyorlar.”

Demagoji yapılmaması gerektiğine dikkati çeken Bakan Özhaseki, “Sözde çevrecilerin, sahte doğaseverlerin, iklim değişikliği diye bir derdi olmayanların; çöp, çukur ve çamur ile anılanların bizi anlaması mümkün değildir. Siz laf üretmeye devam edin; biz, ülkemizi kalkındırıp daha yeşil bir hale getirecek; Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koydukları 2053 Net Sıfır Emisyon ve Yeşil Kalkınma hedeflerine mutlaka ulaşacağız.” dedi.

  Hibya Haber Ajansı